Достапни линкови

Кабул: Загинал гувернерот на авганистанската провинција Логар


Гувернерот на авганистанската провинција Логар загинал денеска во близина на Кабул кога неговото возило нателато на мина. Во инциденот настрадале и тројца негови телохранители.
XS
SM
MD
LG