Достапни линкови

Вашингтон: Сара Пејлин го поддржува влезот на Грузија и Украина во НАТО


Гувернерот на Аљаска Сара Пејлин, која е републикански кандидат за потпретседател изјави дека го поддржува приемот на Грузија и на Украина во НАТО. Во првото телевизиско интервју како потпретседателски кандидат Пејлин наведе дека Соединетите Држави мора да бидат претпазливи во врска со Русија чија воена акција во Грузија ја оцени како неприфатлива.
XS
SM
MD
LG