Достапни линкови

Тбилиси: Саакашвили бара од НАТО да не се откажува од прием на Грузија поради Русија


Грузискиот претседател Михаел Саакшвили побара од НАТО да не се откажува од приемот на Грузија во Алијансата поради Русија. Тоа, според него, би можело да предизвика, како што рече, бескрајна руска агресија и во другите делови на регионот. Во идната недела во Тбилиси треба да престојува генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер.
XS
SM
MD
LG