Достапни линкови

Сочи: Јужна Осетија има намера да се спои со Русија


Лидерот на Јужна Осетија Едуард Кокоити изјави дека таа отцепена грузиска република има намера да се спои со Русија. Тој, на еден собир во Сочи истакна дека без сомнение Јужна Осетија ќе биде дел од Русија.
XS
SM
MD
LG