Достапни линкови

Варшава: Посета на рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров


Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров денеска во Варшава ќе разговара со полските лидери, главно за планираниот американски анти-ракетен систем, кој треба да биде инсталиран во Полска и Чешка. Лавров, за еден полски весник изјавил дека Русија можеби ќе го преиспита противењето на анти-ракетниот штит доколку добие вистински гаранции од Соединетите Држави и Евроспката Унија дека тој нема да биде закана за Русија.
XS
SM
MD
LG