Достапни линкови

Москва: Русија оцени дека Украина водела непријателска политика кон Русија


Руското министерство за надворешни работи оцени дека Украина водела непријателска политика кон Русија и оти односите меѓу двете земји се влошени. Москва изрази и загриженост од подршката на Грузија од страна на Киев, кој, според Кремљ, ја снабдувал Грузија со оружје.
XS
SM
MD
LG