Достапни линкови

Скопје: Вечерва Македонија – Холанција во квалификациите за СП во фудбал


Македонската фудбалкса репрезентација вечерва на градскиот стадион во Скопје игра против репрезентацијата на Холандија во рамки на кфалификациите за светсекото првенство кое ке се одржи во 2010 година во Јужна Африка. Холандија која е четвтро рангирана во светот според листата на ФИФА важи за фаворит во натпреварот. Македонската репрезентација ке игра во истиот состав како и на минатиот натпревар во кој ја совлада Шкотска.
XS
SM
MD
LG