Достапни линкови

Хавана: Ураганот Ајк се приближува кон Хавана


Ураганот Ајк денеска се приближува кон главниот град на Куба, Хавана, јавуваат агенциите, додавајќи дека досега во таа земја тој предизикал смрт на четири лица и големи материјални штети. Се очекува ураганот Ајк до крајот на неделава да го зафати и брегот на Мексиканскиот залив.
XS
SM
MD
LG