Достапни линкови

Пјонгјанг: 60 години од формирањето на Северна Кореја


Северна Кореа денеска ја одбележуваа шеесет годишнината од формирањето. Се очекува стотици илјади луѓе да присуствуваат на големата воена парада во Пјонгјанг. Се уште не е познато дали на трибините ќе биде и лидерот Ким Јонг Ил кој, според некои извештаи, не бил во добра здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG