Достапни линкови

Исламабад: Асиф Али Задари даде заклетва како нов претседател на Пакистан


Асиф Али Задари денеска даде заклетва како нов претседател на Пакистан. Задари кој придонесе за заминувањето на Первез Мушараф од власт на која беше во изминативе девет години најави дека ќе ги продолжи борбата против талибанците и поддршката на сојзничката мисија во Авганистан.
XS
SM
MD
LG