Достапни линкови

Париз: Украинскиот претседател Јушченко на средба со лидерите на ЕУ


Украинскиот претседател Виктор Јушченко денеска во Париз ќе разговара со лидерите на Европската унија кои, како што јавуваат агенциите, ќе и понудат поблиски односи на неговата земја, но не и идно нејзино членство во Унијата. До разговорите доаѓа во време на политичка криза во Украина која доведе до распаѓање на владината коалиција.
XS
SM
MD
LG