Достапни линкови

Москва: Русија жали од одлуката на САД да се откажат од спогодбата за цивилна нуклеарна соработка


Москва синоќа изрази жалење поради одлуката на САД да се откажат од спогодбата за цивилна нуклеарна соработка со Русија. Претходно Стејт департментот соопшти дека Вашингтон се откажува во знак на протест поради руската воена акција во Грузија и затоа што сеуште не е дојдено време за таков договор.
XS
SM
MD
LG