Достапни линкови

Хавана: Ураганот Ајк го погоди источниот брег на Куба


Ураганот Ајк го подгоди источниот брег на Куба и се претпоставува дека ќе стигне до Хавана, поради што стотици илјади кубанци се евакуирани. Ураганот Ајк вчера на Хаити однесе 58 човечки животи.
XS
SM
MD
LG