Достапни линкови

Исламабад: Најмалку три лица загинале во северен Пакистан


Најмалку 3 лица загинале во пакистанскиот регион Северен Вазиристан, кога американско безпилоно летало истрелало ракета врз објект во кој се криел еден од талибанските команданти, јавија агенциите. Воен претставник го потврди нападот, но не даде други детали.
XS
SM
MD
LG