Достапни линкови

Софија: Пет лица повредени во експлозии на бомби во два ноќни клуба во Софија


Пет лица се повредени од кои тројца потешко, при експлозии на бомби во два нокни клубови во Софија, информираа од бугарското министерство за внатрешни работи. Како што изјавија од таму, причините сеуште не се познати за синокешните напади. Инаку Бугарското криминално подземје, редовно користи бомби за пресметки со нивните ривали.Бугарија како членка во Европската Унија, многу пати е критикувана од Брисел за неуспешно справување со организираниот криминал и корупција.
XS
SM
MD
LG