Достапни линкови

Хавана: Ураганот Ајк ја достигнува ,,опасната“ четврта категорија и се движи кон Куба


Ураганот Ајк се движи кон Куба достигнувајќи ја ,,опасната“ четвртата категорија со ветрови чија јачина изнесува 185 километри на час. Втората опасност, тропската бура Хана пристигна до брегот на американските држави Северна и Јужна Каролина носејќи обилни дождови и силен ветер. Претходно, тропската бура Хана ги погоди Хаити при што загинаа 500 лица.
XS
SM
MD
LG