Достапни линкови

Загреб: Најмалку 13 загинати во сообраќајна несреќа во Хрватска


Најмалку 13 лица загинале, а 30-тина се повредени во сообраќајна несреќа која се случила утрово на автопатот Загреб-Сплит. Спасувачките екипи сеуште работат на извлекување на некои од повредените патници, јавуваат агенциите. Автобусот бил со словачки регистерски таблички, и во него се наоѓале 50 патници, но сеуште не е соопштена националноста на загинатите.
XS
SM
MD
LG