Достапни линкови

Скопје: Денеска во 15 часот Македонија против Шкотска во квалификации за СП во фудбал


Денеска на градскиот стадион во Скопје во 15 часот започнува фудбалскиот натперевар Македонија – Шкотска прв во рамките на кфалификациите за Светското Првенство 2010. Императив на Македонските фудбалери, според селекторот Среќко Катанец е да освојат 3 бода на првите два натпревара од квалификациите.
XS
SM
MD
LG