Достапни линкови

Рим: Американскиот потпретседател Дик Чејни во посета на Италија


Американскиот потпретседател Дик Чејни пристигна во посета на Италија. Тој во Милано ке учествува на Формуот Амброзети наречен Мини Давос на кој ке се расправа за глобалната економија. На формуот учествуваат и претседателите на Италија и Израел, како и претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо. Чејни вчера во Киев им даде подршка на Украинските напори за членство во НАТО.
XS
SM
MD
LG