Достапни линкови

Тунис: Американскиот држабен секретар во посета на Тунис


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска пристигна во Тунис во рамките на блиско источната турнеа. Рајс вчера ја посети Либија како прво американско официјално лице по речиси над половина век. По средбата со либискиот претседател Моамер ел Гадафи таа изрази надеж во подобри билатерални односи.
XS
SM
MD
LG