Достапни линкови

Хаити: Над 60 загинати во тропската бура Хана


Над 60 луѓе настрадале во поплавите и лизгањето на земјиштето на Хаити, предизвикани од тропската бура Хана. Десетици илјади луѓе биле принудени да ги напуштат своите домови.
XS
SM
MD
LG