Достапни линкови

Триполи: Кондолиза Рајс на разговори со либискиот претседател Муамер Гадафи


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс ја започнува посетата на Либија со разговори со претседателот Муамер Гадафи. Посетата на Рајс го означува целосното обновување на американско – либијските односи, кои беа прекинати во 1981-ва година, кога Вашингтон ја оквалификува Либија како подржувач на тероризмот.
XS
SM
MD
LG