Достапни линкови

Киев: Американскиот потпретседател Дик Чејни во посета на Украина


Американскиот пот-претседател Дик Чејни денеска во Киев има средби со претседателот на Украина Виктор Јушченко и со премиерот Јулија Тимошенко. Чејни уште еднаш ќе им ја изрази американската подршка, по руско – грузискиот конфликт. Јушченко бара забрзување на приемот на Украина во НАТО со цел да и се гарантира безбедноста на земјата.
XS
SM
MD
LG