Достапни линкови

Либија: Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс во посета на Либија


Американската државна секретарка Кондолиза рајс че пристигне во посета на Либија која се оценува како историска со оглед на тоа што по цели 55 години се случува еден државен секретар на САД да ја посети оваа држава. Рајс оствари средба со либискиот лидер Моамер Ел Гадафи.
XS
SM
MD
LG