Достапни линкови

Сараево: Денеска во БИХ почнува кампањата за локалните избори


Во Босна и херцеговина денеска формално почнува кампањата за локалните избори кои ќе се одрќат на 5 октомври и на кои , според податоците на Централната изборна комисија, право на глас имаат 3,240.127 граѓани. Централната изборна комисија ја запозна јавноста со правилата на однесување на политичарите и партооте, посебно укажувајќи дека нема да го толерира јазикот на омразата, наведувањето или поттикнувањето на насилство и ширење омраза.
XS
SM
MD
LG