Достапни линкови

Минесота: Сара Пеилин ја пригафати потпретседателската номинација


На Конвенцијата на Републиканската Партија во Минесота, гувернерот на Аљаска Сара Пеилин ја прифати партиската номинација да биде потпретседателски кандидат на Ноемвриските избори. Со тоа таа стана прва жена кандидат на републиканциет за потпретседател. Денеска се очекува и формално кандидатурата за Претседател да ја прифати сенаторот Џон МекКејн.
XS
SM
MD
LG