Достапни линкови

Никарагва: Никарагва ја призна независноста на Јужна Осетија и Абхазија


Никарагва ја призна незвисноста на Јужна Осетија и Абхазија, со што стана првата земја што и се придржи на Русија во официјалното признавање на сепаратистичките региони на Грузија.
XS
SM
MD
LG