Достапни линкови

Брисел: Вице премиерот Боцевски и шефот на дипломатијата Милошоски на средби во ЕУ


Заменикот на претседателот на Владата за европски прашања Ивица Боцевски и министерот за надворешни работи Антонио Милошоски ќе претстојуваат во дводневна работна посета на Брисел.За време на посетата, ќе се сретнат со комесарот за проширување на Европската комисија Оли Рен, со генералниот директор на Директоратот за проширување Мајкл Ли, и со други високи претставници од Европската комисија. Целта на посетата,е пред Европската комисија да се презентира постигнатиот напредок во главните одредници и реформи во процесот на европска интеграција.
XS
SM
MD
LG