Достапни линкови

Исламабад: Пакистанскиот премиер Џилани избегнал атентат


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани денеска избегнал атентат, јавуваат агенциите, повикувајќи се на владини официјални претставници. Се прецизира дека било стрелано врз возилото на премиерот во моментот кога тој минувал во близина на Исламабад. Џилани не бил повреден.
XS
SM
MD
LG