Достапни линкови

Дагестан: Истакнатиот новинар Абдул Алијашев починал од повредите од вчерашниот напад


Истакнатиот новинар Абдул Алијашев од Дагестан, Северен Кавказ починал од повредите откако синоќа бил нападнат од непознати лица, соопшти полицијата. Алишаев е втор руски новинар кој деновиве го загубил животот во тој регион. Во соседната Ингушетија при обидот да биде упасен од полицијата во неделата бил убиен новинарот Магомед Јевловљев.
XS
SM
MD
LG