Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 15 загинати во напад на сојузничките сили


Најмалку петнаесет луѓе загинале откако во северозападниот дел на Пакистан бил изведен напад на сојузничките сили предводени од Соединетите држави стационирани во соседниот Авганистан. Цел на нападот во кој, како што јавуваат агенциите, биле вклучени хеликоптери, биле засолништа на талбанците и на припадници на Ал каида.
XS
SM
MD
LG