Достапни линкови

Сирија: Францускиот претседател Саркози во посета на Сирија


Францускиот претседател Никола Саркози денеска ја започнува дводневната посета на Сирија, каде што ќе се сретне со својот колега Башар ал Асад. Разговорите ќе бидат посветени на мировниот процес на Блискиот исток. Станува збор за прва посета на еден западноевропски претседател на Дамаск во последните пет години.
XS
SM
MD
LG