Достапни линкови

Банкок: Вонредна состојба поради судирите меѓу про и анти владините демонстранти


Во главниот град на Тајланд, Банкок, е воведена вонредна состојба поради судирите меѓу про и анти владините демонстранти. Во насилствата, најмалку едно лице загина, а повеќемина беа повредени. Според наредбата од Владата во Банкок, армијата е задолжена за воспоставување ред и мир, а забранети се јавни собирања.
XS
SM
MD
LG