Достапни линкови

Назран: Безбедносните сили ги растерале анти владините демонстранти во Ингушетија


Во руската република Ингушетија, безбедносните сили насилно ги растерале анти-владините демонстранти во главниот град Назран, два дена откако локалниот опозиционен лидер и новинар, Магомед Јевлојев, беше убиен во притвор. Протестите започнаа вчера, по неговиот погреб.
XS
SM
MD
LG