Достапни линкови

Канада: Премирот Харпер деновиве ќе одлучи за терминот на вонредните парламентарни избори


Канадскиот премиер Стивен Харпер следните денови ќе одлучи кога ќе бидат закажани вонредните парламентарни избори . Еден од неговите советници, чија конзервативна малцинска власт владее од јануари 2006 година, изјави дека изборите би можеле да се одржат на 14 октомври.
XS
SM
MD
LG