Достапни линкови

Скопје: Воена делегација на Словенија во посета на Македонија


Од денеска во дводневна посета на АСРМ ќе престојува висока воена делегација на Вооружените сили на Словенија, предводена од началникот на ГШ на Словенија, генерал Албин Гутман. Според најавите , гостите ќе бидат запознаени со реформските процеси во одбраната и трансформацијата на АРМ, како и со нејзината нова формациска поставеност.
XS
SM
MD
LG