Достапни линкови

Индија: Најмалку четири цркви запалени во верски насилства во Индија


Во верските насилства во источна Индија, индусите запалиле уште најмалку 4 цркви, соопштија властите. Илјадници христијани побарале во привремени кампови во државата Ориса, отако индуси тргнале во уривачки походи како одмазда за убиство на еден од нивните лидери.
XS
SM
MD
LG