Достапни линкови

Блед: Самит за енергетските извори и климатските промени


Во Блед во Словенија започнува дводневниот самит на тема ,,Енергијата и климатските промени – Синергија за иднина“ на кој учестуваат претставници на владите од источноевропските земји како и економисти, стопанственици и невладиниот сектор. На денешниот прв ден од собирот ќе се разговара за енергетскиот коридор меѓу Европската Унија и Каспискиот регион по случувањата во Грузија, а утре ќе стане збор за енергетската иднина на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG