Достапни линкови

Бангкок: Парламентот на Тајланд ќе одржи вонредна седница за анти-владините протести


Парламентот во Тајланд денеска треба да одржи вонредна седница на која ќе се расправа за протестите против премиерот на земјата Самак Сундаравеј. Неколку илјади анти-владини демонстранти веќе неколку дена ја држат под контрола зградата на владата, соопштувајќи дека нема да се повлечат се додека премиерот Сундаравеј не си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG