Достапни линкови

Вашингтон: Избегнат судир меѓу американски и руски патнички авион над Атлантикот


Руски и американски авион биле блиску до судир над Атлантскиот Океан. Двата Боинзи, едниот на американската Делта, а другиот на рускиот Трансаеро летале на иста височина блиску до Порторико, кога бил испратен сигнал до рускиот авион, кој реагирал на време за да се избегне катастрофа. Не е познато колку патници се наоѓале во двата авиона.
XS
SM
MD
LG