Достапни линкови

Тбилиси: Грузија повеќе нема да издава визи за руските граѓани на границите


Грузиското министерство за надворешни работи соопшти дека ќе го отежне издавањето виза за руските граѓани. До сега Русите добиваа виза за влез во Грузија на граничните премини, а од 8 септември ќе мора да бараат виза во грузиските кознулати и дипломатски претставништва. Тбилиси вчера соопшти дека ги прекинува дипломатските врски со Русија и го повлекува дипломатскиот персонал.
XS
SM
MD
LG