Достапни линкови

Вашингтон: Гувернерката на Аљаска Сара Пиелин потпретседателски кандидат на Републиканците


Републиканската надеж за Белата Куќа сенатрот Џон МекКејн ја именуваше гувернерот на Аљаска Сара Пеилин за кандидат за потпретседател на изборите во Номеври. Главни против кандидати на Меккејн и Сара Пеилин ке им бидат кандидатите на Демократската Партија Барак Обама и Џозеф Бајден.
XS
SM
MD
LG