Достапни линкови

Москва: Русија ја обвини групата седун најразвиени земји за едностраност


Русија ја обвини за едностраност групата Седум најразвиени земји во светот поради осудата на Москва за признавање на двата грузиски региона Абхазија и Јужна Осетија. Премиерот Владимир Путин пак изјави дека се сомнева дека некои сили во Вашингтон го испровоцирале конфликтот меѓу Грузија и Русија со цел да предизвикаат предност за еден од претседателските кандидати. Вашингтон го отфрли обвинувањето на Путин.
XS
SM
MD
LG