Достапни линкови

Атина: Русија нема да ја признае турската република Северен Кипар


Рускиот амбасадор во Атина Андреј Вдовин изјави дека Русија нема да ја признае турската република Северен Кипар. За нас случаите со Јужна Осетија и Абхазија се единствени, рече рускиот дипломат. Според Вдовин, Москва го почитува меѓународното право и ги подржува преговорите за Кипар врз основа на резолуциите на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG