Достапни линкови

Атина: Секоја земја што понудила помош за решавање на спорот со името добила позитивен одговор


Прашањето за името се решава во рамки на Обединетите нации и секоја земја која понудила помош во таа насока добила позитивен одговор од грчка страна. Оваа изјава на портпаролот на грчката Влада Теодорос Русопулос ја објавуваат денеска грчките медиуми во врска со пишувањата во македонскиот печат за присуство на американски план за решавање на спорот меѓу Атина и Скопје.
XS
SM
MD
LG