Достапни линкови

Скопје: Млекопроизводителлите од денеска нема да го продаваат млекото


Млеко производителите во Македонија денеска почнаа протест со непродавање на млекото. Протестот, според најавите, ќе трае се додека со млекарниците не се договорат за откупната цена и условите по кои ќе се откупува. Фармерите велат дека млекарниците не почитуваат никакви договори и оти откупуваат паушално и не исплаќаат навреме.
XS
SM
MD
LG