Достапни линкови

Шри Ланка: Најмалку 36 бутновници загинале во судири со владините сили


Најмалку триесет и шест бунтовници и шест војници загинале во жестоките судири меѓу владините сили и Талибанските тигри во Шри Ланка, јавуваат агнциите. До судирите дошло на линијата на раздвојување на територијата која е под контрола на владата и онаа што е во рацете на Ослободителните тигри на Тамилскиот елам кои скоро триесет години бараат независност од Шри Ланка.
XS
SM
MD
LG