Достапни линкови

Тбилиси: Русија ја искористи инвазијата за обнова на империјата, оценка на Саакашвили


Грузискиот претседател Михаил Саакашвили денеска оцени дека руската воена интервенција никогаш не била поради Јужна Осетија или поради Грузија, туку дека Москва ја искористи инвазијата за обнова на империјата. Според Саакашвили, идната цел на Русија ќе биде отстранување на неговата влада. Затоа тој од Запад побара итна материјална и политичка помош.
XS
SM
MD
LG