Достапни линкови

Митровица: Четворицата Срби повредени во тепачка, пуштени на домашно лекување


Четворицата срби кои полесно биле повредени во синоќештата тепачка со албанци во северниот дел на Митровица, по укажаната лекарска помош биле пуштени од локалната болница, јавуваат белградските медиуми. До тепачката меѓу двете групи дошло откако претходно имало вербална расправија, по што интервенирала косовската полиција со помош на припадници на УНМИК и КФОР.
XS
SM
MD
LG