Достапни линкови

Денвер: Барак Обама и официјално претседателски кандидат на Демократите


Барак Обама официјално е номиниран за претседателски кандитат на Демократската партија. Имено Демократите направија историја со кандидатурата на Обама како прв црнец кандидат за претседател. Претходно Хилари Клинтон ги повика нејзините поддржувачи на изборите да гласаат за Обама кој утре се очекува да одржи говор кој се софпаѓа со 45 годишнината од познатиот говор на Мартин Лутер Кинг-Јас имам сон.
XS
SM
MD
LG